Gmail’in En Yeni Tasarımı Artık Yayında

Dünyanın en popüler e-posta servisi bugün büyük bir revizyona geçiyor. Google resmi halde gördüğümüz değişikliklerin, bu ay sızan e-posta snoozing, nudging ile, ve gizli mod web üzerinde Gmail için önemli görsellerinin yeniden tasarlanmasına önderlik yapıyor.

Yeni Gmail, bugün küresel bir aşamalı sunum başlatıyor. Bu da, Gmail’in her birinin 1,4 milyar kullanıcıya ulaşamayacağı anlamına geliyor. Bunu elde etmenin ilk adımı; kendileri açın.

Günümüzün lansmanından önce, Gmail’in lider ürün müdürü Jacob Bank, Google’ın yeniden tasarlamasının “insanları daha güvenli ve üretken hale getirmeye” yönelik bir gözle yapıldığını söylüyor. Bunlar, iş kullanıcılarının öncelikleri gibi geliyor ve farklı bir his veriyor. Google’ın iş müşterileri gibi çok daha fazla ele alınacağını belirtti. Bu kötü bir şey değil.

Yeni gizli mod, e-postaların son kullanma tarihlerini belirlemenizi ve alıcıların bunları iletmesini veya kopyalamasını önlemenizi sağlar

Entegre haklar yönetimi (IRM), herkes için yeni Gmail’e yönlendiren bir dizi iş merkezli özellikten biridir ve belirli mesajların iletilmesini, kopyalanmasını, indirilmesini veya yazdırılmasını engellemenizi sağlar.

Gizli mod şemsiyesi altında, her bir iletide iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) da eklenmektedir. Gizli bir e-posta açabilmeleri için, alıcının kısa mesajla alınan bir şifre ile kimlik doğrulamasını talep edebilirsiniz.

E-posta erteleme, artık üçüncü taraf e-posta istemcileri arasında ortak bir özelliktir ve Google, bunu doğrudan Gmail’e entegre etmiştir. İmlecinizi gelen kutunuzdaki her mesajın üzerine yerleştirdiğinizde, bir e-posta ile arşivleme, silme, okundu olarak işaretleme veya erteleme gibi en yaygın etkileşimleri içeren yeni bir gezinme menüsü ile daha güzel çalışır hale geliyor.

Görsel güncellemelerin yayılması arasında, web’deki Gmail’in en büyük işlevsel kullanıcı arayüzü değişikliği, yeni bir katlanabilir sağ taraftaki panelin eklenmesi olabilir . Bu, Google’ın G Suite uygulamalarını Google Takvim, Google Keep ve yeni bir Google Görevleri ile birlikte yeni bir ev bulmayı daha iyi bir hale getirmeyi amaçlıyor. Yan panel toplantıları organize etmenize, gününüzün planını yapmanıza veya başka bir sekmeye veya başka bir uygulamaya gitmek için e-posta bırakmadan birkaç nota indirmenize izin veriyor. İlgili bir Google Görevleri mobil uygulaması , hem iOS hem de Android’de yayınlanmaktadır.

Bir bütün olarak ele alındığında, bu, Google’ın bir defans düştüğünde Gmail’e yaptığı en büyük değişiklikler dizisidir. Şirket, muazzam çeşitliliğe sahip kullanıcı tabanını yabancılaştırmak konusunda ihtiyatlı davrandı ve değişimleri, bilinen Gmail hizmetinin açık / gecikmiş gelişmeleri ve mantıksal uzantılarından oluşan bir koleksiyon gibi görünüyor. Çok daha yumuşak formlar ve hap şeklindeki düğmeler sergileyen yeni görünüm, zamanla kendini kanıtlamak zorunda kalacak, ancak yeni özellikler, daha iyisi için umut verici bir değişim gibi görünüyor.

Kaynak: https://is.gd/t3fwJL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir