Evinizi Akıllı Bir Duvarla Kontrol Edebilirsiniz.

Akıllı bir ses komut sistemini unutun, kısa sürede akıllı evinizi duvarınızda uygulanacak birkaç dokunuşla ve hatta dokunmadan yapılan bir gezinişle kontrol edebilirsiniz. 

Carnegie Mellon Üniversitesi ve Disney Research’teki araştırmacılar NBC News tarafından farkedildikleri gibi, duvarlarınızı akıllıca, metrekare başına 20 $ maliyetle yapmanın bir yolunu geliştirdiler .

Dubbed Wall ++, araştırmacılar elektrotları oluşturmak ve standart bir duvarı bir jest algılama touchpad ve elektrikli cihazları ve cihazları algılamak ve izlemek için bir elektromanyetik sensöre dönüştürmek için iletken boya ve özel bir sensör kartı kullanabileceklerini keşfettiler.

Sistem, odadaki aktiviteyi potansiyel olarak izleyebilir, TV açıldığında veya kapatıldığında ışık seviyelerini otomatik olarak ayarlayabilir veya bir cihaz çaldığında uyarı gönderebilir. Wall ++, elektromanyetik bir imzayı yayan bazı elektronik cihazları giyen insanları da izleyebilir.

Bu, Carnegie Mellon araştırmacılarının bir analog yüzeyi bir touchpad’e dönüştürmenin bir yolunu ilk kez değil. Geçtiğimiz yıl, üniversitedeki araştırmacılar, dokunmatik kontrollere olanak tanımak için düz yüzeylere iletken boya püskürtmenizi sağlayan Electrick adında bir sistem duyurdu .

Yapılması gereken işler hala var, Wall ++ enerji tüketimi için optimize edilmedi ve muhtemelen anakartınızın üzerine bir sensör kartını yerleştirmekten başka bir şekilde kurmanın daha kolay bir yolu olması gerekecek, fakat genel işlevsellik sağlam görünüyor.

Kaynak: https://is.gd/OCHTG5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir